Menstruace, PMS a hormonální nerovnováha z pohledu naturopatie

blog

Lenka je kvalifikovaná naturopatka a průvodkyně na cestě k rovnováze. Zaměřuje se na životní styl svých klientů a pomocí bylin, vitamínů, minerálů a stravy podporuje důležité regenerační procesy organismu. Společně s klienty hledá kontext vzniku potíží na tělesné i emoční rovině. S respektem a pokorou využívá síly přírody k navrácení zdraví. Můžete se s Lenkou spojit na jejím webu www.telomysl.cz nebo přes Instagram: @naturopatka.lenka.

 

V dnešním pokračování si popovídáme o menstruačním cyklu a všem, co má na něj vliv. Jak k tomuto tématu v naturopatii přistupujete?

Jako první, co ženám vysvětluji, když se bavíme o menstruaci je její cykličnost. Většina žen je překvapená, když jim řeknu, že menstruační cyklus má během měsíce čtyři fáze, a v každé fázi je žena jiná a chce či potřebuje něco jiného. Před menstruací a při menstruaci učím ženy, aby na sebe byly hodné a vnímaly se. První den menstruace doporučuji, aby si udělaly klid a odpočívaly. Pokud mají nějakou fyzickou aktivitu, tak ji doporučuji zrušit a tři dny nedělat nic fyzicky náročného. Menstruace je posvátné období, kdy se žena čistí a nabírá sílu na další měsíc. Krásně o tom píše Miranda Gray v knihách Rudý měsíc nebo Cyklická žena.

Celý rozhovor si můžete přečíst na https://femvie.com/blogs/femspace/menstruace-pms-a-hormonalni-nerovnovaha-z-pohledu-naturopatie

Jak na správné zažívání

Je čas na návrat k rovnováze

Přednáška: Péče o ženské a mužské zdraví z pohledu Naturopatie

Bylinky, minerály a vitamíny pro ženské zdraví

Menstruace, PMS a hormonální nerovnováha z pohledu naturopatie

Propojení naturopatie a ženského zdraví

Přednáška: Mikrobiom v rovnováze

Recept na dlouhověkost? Můžete ho hladit a občas přede

Máte kočku? Gratulujeme. Budete žít déle, než kdybyste ji neměli.

pojďme si promluvit

konzultace
konzultace

Pojďme si promluvit o tom, jak Vám mohu pomoct změnit životní styl a regenerovat tělo i mysl.