Bylinky, minerály a vitamíny pro ženské zdraví

blog

Lenka je kvalifikovaná naturopatka a průvodkyně na cestě k rovnováze. Zaměřuje se na životní styl svých klientů a pomocí bylin, vitamínů, minerálů a stravy podporuje důležité regenerační procesy organismu. Společně s klienty hledá kontext vzniku potíží na tělesné i emoční rovině. S respektem a pokorou využívá síly přírody k navrácení zdraví. Můžete se s Lenkou spojit na jejím webu www.naturopatkalenka.cz nebo přes Instagram: naturopatka.lenka

Leni, jsme u poslední, třetí série našeho rozhovoru. Dnes se zaměříme na naše nejoblíbenější téma a tím jsou vitamíny, minerály a bylinky na podporu ženského zdraví.

Jaké minerály a vitamíny doporučujete ženám na příznaky PMS a hormonální nerovnováhu?

Z minerálů výborně funguje magnesium, které uvolňuje svalové napětí, pomáhá zmírnit svalové křeče a příznaky PMS. Je vhodné užívat v kombinaci s vitamínem B6 a zinkem. Nejlépe se vstřebává na noc a nalačno. Dávkování v období 10 dní před menstruací a při menstruaci se může užívat 300-400 mg 1-2 krát denně (800mg užívat max 14 dní v kuse). Zásadní je i forma magnesia, pokud při menstruaci máte nekonzistentní stolici, která jde do průjmu, vyhněte se formě citrátu, který nadměrně stimuluje střeva. Doporučené formy: chelátové, glycinát, bisglycinát horčíku. Nedoporučené formy hořčíku: oxid, hydroxid, síran. Po menstruaci doporučuji snížit na 400 mg denně a užívat maximálně měsíc až dva v kuse a pak vysadit.

Ve stravě ho najdete v těchto potravinách: Špenát, kakao, avokádo, dýně, sušené nesířené, meruňky, datle, banán, maliny, mandle, kešu, pinové, vlašské ořechy, brokolice, kapusta, fazole, cizrna, hnědá rýže, losos, tuňák, makrela, minerální vody.

Celý rozhovor si můžete přečíst na https://femvie.com/blogs/femspace/lenkaptacnikova

Jak na správné zažívání

Je čas na návrat k rovnováze

Přednáška: Péče o ženské a mužské zdraví z pohledu Naturopatie

Bylinky, minerály a vitamíny pro ženské zdraví

Menstruace, PMS a hormonální nerovnováha z pohledu naturopatie

Propojení naturopatie a ženského zdraví

Přednáška: Mikrobiom v rovnováze

Recept na dlouhověkost? Můžete ho hladit a občas přede

Máte kočku? Gratulujeme. Budete žít déle, než kdybyste ji neměli.

pojďme si promluvit

konzultace
konzultace

Pojďme si promluvit o tom, jak Vám mohu pomoct změnit životní styl a regenerovat tělo i mysl.